EKOBRAN Groszek Plus Q25 MJ

1680 zł brutto

Cena 1 tony bez akcyzy

Węgiel kamienny typ 31.2; 32.1 niespiekalny 

 

 

EKOBRAN to dobrej jakości groszek produkowany z płukanego węgla kamiennego pochodzenia naturalnego pakowany w worki 25 kg na paletach bezzwrotnych po 1000 kg. 

 

EKOBRAN jest wysokiej jakości paliwem do kotłów retortowych, produkowanym z wyselekcjonowanego płukanego węgla pochodzenia naturalnego z kopalni węgla kamiennego. Dzięki rygorystycznej kontroli jakości od momentu wyprodukowania surowca w kopalni poprzez transport, rozładunek, produkcję uzyskuje się produkt najwyższej jakości, spełniający oczekiwania wymagających wszystkich użytkowników kotłów z automatycznym podajnikiem wszelkiego rodzaju.

 

EKOBRAN powstaje w wyniku kruszenia wysokogatunkowego węgla kamiennego, który wcześniej został poddany procesowi płukania. Jest to metoda eliminacji zanieczyszczeń (głównie w postaci kamienia) polegająca na umieszczaniu wydobytego węgla w roztworze (o odpowiednio dobranej gęstości), w którym węgiel utrzymuje się na powierzchni, a kamień i inne zanieczyszczenia opadają na dno. Dzięki temu ekogroszek EKOBRAN to węgiel pozbawiony kamienia, który jest najczęstszą przyczyną awarii układu transportującego paliwo w kotle. Produkcja i magazynowanie ekogroszku EKOBRAN prowadzi się w specjalnych przygotowanych halach. Dlatego bez względu na panujące warunki meteorologiczne do minimum ogranicza się zawartość wody (wilgoci) w ekogroszku EKOBRAN.

Zalety ekogroszku EKOBRAN to:

  • Brak zanieczyszczeń (kamienia) dzięki temu układ transportujący paliwo w Twoim kotle działa bezawaryjnie.

  • Niska spiekalność EKOBRANU (liczba Rogi 0 - 3) zapobiega gromadzeniu się na palniku spieczonych popiołów i niedopalonego paliwa. Dzięki temu proces spalania w Twoim kotle przebiega bez zakłóceń i wygaszeń płomienia.

  • Wysoka temperatura mięknienia popiołów EKOBRANU (powyżej 1200°C) poprawia efektywność spalania w Twoim kotle.

  • Niska zawartość siarki EKOBRANU (max. 0,5%) ogranicza powstawanie związku siarki, które po połączeniu z parą wodną tworzą kwas siarkowy. Dlatego też stosując EKOBRAN wpływasz na ograniczenie zatrucia środowiska i przedłużasz żywotność swojego kotła i instalacji kominowej.

  • Czyste, wygodne i praktyczne opakowanie - komfort obsługi.

  • Długoletnia bezawaryjna praca pieca – pod warunkiem stosowania EKOBRANU, wykonywania przeglądów i regulacji zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Optymalne, dobrze zbalansowane parametry spalania w piecach retortowych.

  • Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

GRANULACJA 5-25 mm
WARTOŚĆ OPAŁOWA 24-25 MJ/kg
ZAWRTOŚĆ POPIÓŁ 5,0-7,0 %
ZAWARTOŚĆ SIARKI 0,4-0,5 %
SPIEKALNOŚĆ 0-3
OPAKOWANIE worek foliowy 25 kg
WAGA PALETY 1000 kg

 

WARTOŚĆ OPAŁOWA
ZAWARTOŚĆ POPIOŁU

ZAWARTOŚĆ SIARKI
WILGOTNOŚĆ
SPIEKALNOŚĆ
JAKOŚĆ OPAKOWANIA
CENA / JAKOŚĆ
OCENA OGÓLNA 4,28

 

Naturalne Ciepło Dla Domu

 

VANGEL.PL  Naturalny Opał  |  Kotły na biomasę

NIP: 588-164-10-19 telefon +48 666 564 373

mBank: PL 31 1140 2004 0000 3802 7696 0603

Skontaktuj się z nami

 

Infolinia  690 018 007

e-mail: biuro@vangel.pl 

 

Powyższa oferta ma charakter informacyjny  i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wszystkie prezentowane materiały i teksty są własnością VANDIS Trading - wszytkie prawa autorskie zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć i tekstów.

http://www.vangel.pl

wegiel, polski ekogroszek, ekogroszek polski, dobry ekogroszek, workowany ekogroszek, pakowany ekogroszek, pakowany węgiel, zapakowany ekogroszek, ekogroszek, ekogroszek w workach, eco groszek, ecogroszek, niski popiół, suchy ekogroszek, ogrzewanie, piec, piece, kotły co, retortowy, retortowe, skład oapłu, składy weglowe, wegielszemud, skladszemud, węgiel szemud, skład szemud, kaszuby, trójmiastoi, szemud, linia, przodkowo, żukowo, powiat wejherowski

Created by AVANDIS

 690 018 007

koszt połączeń wg  stawek operatora

28 kwietnia 2015